brantesechytre logo final

Klademe si za cíl naučit bránit všechny, bez ohledu na fyzickou kondici a věk.

Jsme manželé Milan a Radka a náš společný Krav Maga příběh se začal psát v roce 2016, kdy jsme se po letech osobního tréninku, profesionální práce s dětmi i dospělými vydali vlastní cestou, osamostatnili jsme se a začali budovat vlastní klub.

První třída Krav Maga pro děti v Liberci je však od roku 2014, kde Radka působí od samotného začátku.

Z první dětské třídy se za 5 let společné práce rozrostl počet tříd na 17 pro děti a 6 pro dospělé. Zároveň jsme vytvořili prostor pro soukromou a firemní klientelu (soukromé lekce, team buldingy, rozvojová skupina leadershipu a Krav Maga). Působíme v Liberci, Turnově, Semilech a počet členů je více jak 300.

Jako rodiče dvou krásných holek víme, co pro ně chceme. Je pro nás důležitá rodina, porozumění, komunikace, důvěra a mimo jiné i to, aby vyrůstaly v bezpečném prostředí, nikdo neubližoval jim, a ani ony neubližovaly ostatním. Dokázaly mluvit o tom, co je trápí, těší a radovat se z maličkostí a vědět, jak mohou řešit vztahy a konflikty mezi svými vrstevníky i dospělými.

Ještě jsou malé, ale jako rodičům se nám toto všechno daří a stejně tak dbáme na komunikaci i s “našimi” dětmi během tréninků i kdykoliv jindy.
Dospělé třídy naopak tyto dovednosti jen upevňují, rozebírání problému, řešení situací, změna nastavení v hlavě - pro rodiče stačí jednoduchá věta : “Budeš danou situaci řešit stejně, když vedle sebe bude tvojí dítě, žena, prostě někdo, na kom ti hodně záleží?” - “Tak to vyřeš stejně, když tam budeš sám. Používej hlavu - "BRAŇTE SE CHYTŘE!”

To jsou dovednosti, které takto můžeme předávat dále a učit je všechny, kteří o to mají zájem.
Systém Krav Maga se vyznačuje se natolik logickým a koherentním přístupem ke konfliktním situacím a sebeobranným technikám, že studentům umožňuje dosáhnout relativně vysokého stupně dovedností v poměrně krátkém čase.

Od první chvíle se snažíme porozumět potřebám našich studentů. Co je vede k tomu, že chtějí začít trénovat sebeobranný systém a vytvořit si přátelský vztah. V případě našich dětských studentů budujeme vztahy i s rodiči a to nejen během toho krátkého času před nebo po tréninku, ale především během rodinných akcí jako jsou společné výlety nebo víkendy, kde jsme všichni spokojení, usměvaví a naprosto uvolnění a osvobozeni od každodenního shonu a práce.

Naší velkou odměnou jsou usměvaví a spokojení studenti, kteří radostně přibíhají na trénink a konec tréninku komentují: “ To je už konec? “

Není to je teprve začátek :-)

Milan a Radka Kufrovi

instruktori 2